wtorek, 21 czerwiec 2022 16:06

Festiwalu Nauki w PSP nr 30

To była niesamowita uczta naukowa! Tego dnia uczniowie szkoły brali udział w cyklu różnych zajęć. Odbyły się liczne doświadczenia oraz eksperymenty. Min. Odbyły się następujące zajęcia:

• Jak oszczędzać wodę? Prawo Archimedesa.
  • Model oczyszczalni ścieków.
  • Pokaz filtracji wody.
  • Pierwsza pomoc.
  • Akademia wyobraźni – zajęcia taneczne połączone ze śpiewaniem w języku angielskim.
  • Pokaz minerałów.
  • To nie czary – to fizyka.
  • Doświadczenia przyrodnicze
  • Lego Ministrom.
  • Robot Photon Education – programowanie.
  • Piosenki po angielsku.

Większość zajęć została przeprowadzona z użyciem pomocy dydaktycznych, które otrzymała szkoła w ramach projektu : Kreatywna Opolszczyzna – Program Twórczych Metod Kształcenia w Szkołach Aglomeracji Opolskiej.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani, słuchali i zadawali  bardzo dużo pytań, przeprowadzali sami eksperymenty. Wszystkich bardzo ucieszyła możliwości uczestnictwa w Festiwalu Nauki. Udział w zajęciach wzbudził wiele pozytywnych emocji. Niektórzy z uczniów wcielili się nawet w rolę prowadzących. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zgodnie stwierdzili, że taki Dzień Dziecka musi wpisać się w tradycje naszej szkoły.