Miasto Opole realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. "Tłumaczymy żywioły - projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych Aglomeracji Opolskiej

Celem projektu jest nowatorskie wsparcie rozwoju ucznia w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych i kompetencji kluczowych poprzez wsparcie pomiędzy szkołami podstawowymi  Aglomeracji Opolskiej ora Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

W ramach projektu zorganizowane będą dla uczniów:

• zajęcia rozwijające umiejętności prezentacji i komunikacji, pracy zespołowej oraz kompetencji kluczowych w formie video-konferencji
  • zajęcia "Bezpieczny w sieci" z zakresu TIK i cyberprzestrzeni
  • zajęcia rozwijające zainteresowania przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi i metodą eksperymentu w Centrum Nauk Przyrodniczych
  • zajęcia matematyczno-przyrodnicze realizowane metodą eksperymentu w ramach szkolnych kół pn. "Żywioły".
  • wyjazdy do ciekawych Miejsc Edukacji Bezpośredniej (poza Opole)
  • udział w wyjazdowych targach branżowych dla uczniów klas VII i VIII
  • event naukowy

zorganizowane będą dla nauczycieli:

• szkolenia dla prowadzących zajęcia metodą eksperymentu
  • kurs nadający uprawnienia do obsługi dronów
  • kurs z terapii ręki i zintegrowanego treningu pisania, przygotowujący do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  • szkolenie dotyczące wieloaspektowej diagnozy oraz programowania zindywidualizowanej ścieżki kształcenia przygotowujący do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

szkoły uzyskają:

• pomoce dydaktyczne do realizacji zajęć rozwijających umiejętności prezentacji, komunikacji i przeprowadzenia wideokonferencji
  • pomoce dydaktyczne dla uczniów w celu przeprowadzenia zajęć z zakresu TIK i bezpieczeństwa, w tym do realizacji zajęć pn. "Bezpieczny w sieci".
  • wyposażenie pracowni eksperymentalnych.